Sıkça
Sorulan
Sorular

Mespact Ile Hemen
Kazanmaya Başlayın.
Aklınıza takılan soruların cevaplarına
aşağıdan ulaşabilirsiniz…

Evet, gelişmiş API paketimiz ve dokümantasyonuyla birlikte uygulamamızı kolaylıkla kendi sistemlerinize entegre edebilirsiniz

Hayır, imzalanan tüm dokümanlar zaman damgası vurularak mühürlenmektedir ve değişiklik yapılması mümkün değildir.

Hayır, sistemde sözleşme imzalamanız için üye olmanıza gerek yoktur. Cep telefonunuza ve mail adresinize gelen bağlantı ile çok kolay bir şekilde doküman imzalyabilirsiniz. Daha sonra üye olmak isterseniz, üye olmadan önce imzaladığınız sölzşemelere de sistemden erişebilirsiniz.

İmzalı bir dokümanda değişiklik yapıldığında, zaman damgası ve doküman arasındaki ilişki kopar ve dokümanın değişime uğradığı kolaylıkla tespit edilebilir.

Evet, E-imza modülümüz ile dilerseniz dokümanı E-İmza ile imzalayabilirsiniz.Not: Bir dokümanda aynı anda hem dijital hem de e-imza barınamamaktadır. Birden fazla kişiye imzaya iletilen dokümanlarda, imzacılar ya e-imza ya da mobil imza kullanabilmektedir.

Öncelikle nasıl kullanırım videolarınızı izleyebilir, akabinde bir sözleşme taslağı oluşturarak hızlıca imzalarınızı toplamaya başlayabilirsiniz.

Dijital imza bir nitelikli sertifika ve bir usb cihazı ihtiyacı olmadan anlık doğrulamalar ile kişiyi doğrulayıp dokümanı asimetrik bir şekilde şifreleyerek mühürler. E-İmza ise bir usb cihazı içerisinde bulunan nitelikli sertifika ile sabit bir pin kodu aracılığıyla doküman imzalamak için kullanılır. E-İmza için ek programlar gerekirken, dijital imzada ihtiyacınız olan yalnızca aktif olarak kullandığınız bir telefon numarasıdır.

Dijital imza, ıslak imzanın birebir karşılığı değildir ANCAK Türkiye Cumhuriyetinde kuvvetli delil niteliği taşımaktadır. Bankacılık sisteminin kullandığı tek kullanımlık şifre doğrulamaları, sesli doğrulamalar, işlem sonrası onay mesajları ve imzacıların kimliklerinin doğrulanması sayesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Zaman damgası, dokümanın belirlenen bir anda belirli bir içerikte olduğunu kanunen ispat eder. Doküman üzerinde bir değişiklik yapılması durumunda zaman damgası dosyası ve doküman arasında bir uyumsuzluk oluşur ve dokümanın imzalama sürecinden sonra güncellendiği ortaya çıkar.

Sistemimiz en gelişmiş güvenlik önlemleriyle korunmaktadır. Tüm dokümanlar kendilerine ait özel anahtarlarla şifrelenir. Bu şifrelerin çözümü yalnızca ve yalnızca sizlerin kullanıcı adı ve şifresiyle yapılabilmektedir. Dolayısıyla şifrenizi paylaşmadığınız hiç kimse sizlerin dokümanlarına erişemez.